ÇİLEK FİDESİ ÜRETİMİ


Topraksız tarım fide seramızda fidelerimizi şelale yöntemiyle bir başka deyişle hava kök yöntemiyle üretiyoruz. Fideler özel seralarda hiçbir şekilde toprağa temas etmeden coco-peat dolu viyollerde yetiştirilmektedir. Böylece fidelerimizi toprak kaynaklı hastalıklar ve zararlıdan uzak, iyice köklenmiş, en az bir veya daha fazla kardeşlenmiş olarak yetiştiriyoruz. Kök gelişimini tamamlamış fideleri soğuk hava deposuna koyarak çeşide göre soğuklamasını sağlıyor ve ondan sonra satışa sunuyoruz.

 1. HTC Rhyme Sense

  1- Topraksız Tarım

  Topraksız tarım fide üretimi yaptığımız için, fidelerde topraktan gelecek hastalıkları ve toprak zararlılarını bertaraf etmiş oluyoruz. %100 doğal, topraktan daha temiz ve verimli bir malzeme olan Hindistan ceviz kabuklarından elde edilen Coco-peat ve perlit karışımına diktiğimiz fideleri gelişmiş sağlıklı köklerle teslim ediyoruz.

  Fidelerimiz tam otomasyon sistemi ile (sulama – gübreleme, ısıtma, soğutma, havalandırma) seralarımızda üretilmektedir.

 2. HTC Rhyme Sense

  2- Viyolde Üretim

  Fidelerimizi toprakta değil viyollerde üretiyoruz. Böylece bitkinin hızlı bir şekilde gelişip köklenmesini sağlamış oluyoruz. Bu nedenle fideler eşit derecede büyümekte ve kökleri iyice gelişmektedir. Ayrıca büyüme için yeterince zaman bulan fideler, müşterilerimize gelişmiş ve kardeşlenmeye başlamış olarak teslim edilmektedir.

 3. HTC Rhyme Sense

  3- Kontrollü Soğuklama

  Fidelerimizin soğuklaması açık hava şartlarında değil, soğuk hava deposunda sağlanmaktadır. Böylece mevsim sıcaklıklarının yüksek olması nedeni ile soğuklamadan kaynaklı gecikmeler yaşanmamakta, fideleri tam mevsiminde teslim edilmekte ve erkencilik sağlanmaktadır.

 4. HTC Rhyme Sense

  4- Biyolojik Mücadele

  Kırmızı örümcek, Akar ve Trips gibi zararlılara karşı biyolojik mücadele yaptığımız için fidelerimiz zararlılardan ari bir şekilde yetiştirilmektedir.